Prehra vo finále lig. pohára proti One Taxi

20.05.2012 14:36

PlejBojs BB - One Taxi BB 0:2

Dokopy až dvanásť mužstiev bojovalo od septembra minulého roka o finálovú účasť v prvom ročníku One Taxi ligového pohára. Hbk Plej Bojs si postupne poradili s Rangers, PoDC Zvolen a v semifinále vyradili silnú Bukovinku. One Taxi sa v prvom kole nepredstavili, vo štvrťfinále porazili Foresters a na ceste do rozhodujúceho duelu ich nezastavila ani Cocra. V tejto sezóne sa fináloví aktéri už stretli. Vo vzájomnom ligovom zápase mali navrch Plej Bojs, keď v šiestom kole zvíťazili nad svojím súperom 2:1.

Aj sobotný duel bol vyrovnaný, hralo sa rýchlo a útočne na oboch stranách. Taxikári boli pozorní, súpera nepúšťali do veľkých príležitostí, ale sami si vedeli vypracovať pekné šance. Svojím tlakom donútili Plej Bojs k nedovolenému zákroku a následnú presilovku aj využili, keď strelou od polovice ihriska prekonal Krištofa Tomaška. Priebeh hry sa v druhej tretine nezmenil, Plej Bojs museli stále odolávať rozbehnutým taxikárom. Zdalo sa, že ich pribrzdí oslabenie, no práve v ňom si vypracovali najväčšie gólové príležitosti druhej tretiny. Keď v poslednej tretine Babic vymietol od modrej čiary pravý roh Krištofovej bránky a zvýšil na 2:0, s hráčmi Plej Bojs to nevyzeralo najlepšie. Ich iskierka nádeje sa zablysla v záverečných minútach. Dostali možnosť hrať presilovú hru, no sami sa o túto výhodu pripravili a aj oni sa previnili proti pravidlám. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo, a tak hráči One Taxi zdolali Plej Bojs 2:0.