Výhrou nad ''rytiermi'' sme spečatili postup

Góly PB: Kňaze (Majling), Petro (Štubňa, Kňaze), Štubňa

Zostava PB: Krištof - Kašpar M., Kňaze -  Melichar - Majling, Petro, Ivan -Kašpar N., Málus, Štubňa

Hviezdy stretnutia: 1. Miroslav Kňaze

2. Tomáš Štubňa

3. Juraj Petro

Piatkový večer sa niesol v znamení hokejbalu keď na rozhodujúci duel na seba narazili PlejBojs a Knights. Zápas sa hral v dobrom tempe a zo začiatku mali hru v rukách hráči PlejBojs a podarilo sa im to pretaviť aj vo vedúci gól keď sa presadil Kňaze. Potom sa hra vyrovnala a boli šance na oboch stranách a keď sme to už nečakali tak sa hráč súpera obtočil okolo bránky a strelou pod hornú žrdku vyrovnal skóre zápasu na 1:1. Už už sa zdalo, že prvá tretina sa skončí remízou, ale to si nemyslel Petro ktorý strelou z vačšej vzdialenosti poslal svoj tím do vedenia.

V druhej tretine bola hra vyrovnaná hráči mali šance na oboch stranách. Hračom Knights sa podarilo vyrovnať po nenápadej akcii z pravého krídla prepasírovali loptičku za nášho gólmana. Tretia tretina bola dosť nervózna čo aj logicky vyplývalo z dôležitosti stretnutia avšak PlejBojs doplatili na to, že brankár Ivo Krištof vyhodil loptičku mimo plochy začo mu boli automaticky udelené 2 minúty. Hráči súpera túto výhodu využili a dostali sa do vedenia. Vyzeralo to s nádejmi na postup pre rytierov veľmi dobre. Časomiera ukazovala niečo okolo 10.minúty a skončila sa presilovka PB na plochu skočili čerstvé sily a ako inak ako po pravom krídle unikol Štubňa, ktorý svoj typický prienik zakončil gólom vyrovnané 3:3.

Zápas ako predošlé dva dospel až do samostatných nájazdov. Ako prvý sa presadil hráč z Hbk Knights, za PlejBojs vyrovnával Ivan. Krištof chytil nájazd č.3 a loptičku si postavil do stredu ihriska Melichar a rozhodol krásnym nájazdom medzi brankárove betóny, PlejBojs víťazia 4:3 po samostatných nájazdoch a celú sériu 2:1 na zápasy.